עיצוב רצפת הבית לאחר הרכישה

עיצוב רצפת הבית אינו מקבל לעיתים את החשיבות הראויה כאשר רוכשים דירה אך הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. במרבית מן המקרים, נתמקד יותר במה שאנו הולכים להניח על הרצפה או מה לתלות על הקירות אך חשוב לזכור שהרצפה היא שטח גדול שמאוד משפיע על החזות הפנימית של הבית. הבחירה הנכונה בסוג הריצוף המתאים היא שיכולה לגרום לבית להיראות אסתטי ומזמין.

 

תהליך רכישת הדירה ועיצוב הבית

לאחר שעברתם את כל התהליך של רכישת דירה שכלל חיפוש במודעות יד שנייה, פגישה עם קבלנים ובנקים וקבלת הלוואה עם ריבית משכנתא אידיאלית, הגעתם סוף סוף לשלב של עיצוב הבית. המראה של הבית מושפע ממספר פרמטרים אך אחד החשובים שבהם הוא עיצוב רצפת הבית. עומדות בפניכם לא מעט אפשרויות שאחת מהן בוודאות תתאים למה שאתם מחפשים.

 

פרקט מעץ

אחת האפשרויות שעומדות בפניכם שהפכה להיות מאוד פופולארית לאורך השנים היא בחירה בפרקט מעץ. רצפות עץ יכולות להתאים לכל סגנון עיצוב שתחשקו בו. האפשרות של פרקט עץ טבעי היא אידיאלית אך העלות היא גם די גבוהה ולכן ישנן אלטרנטיבות אחרות כמו פרקט דמוי עץ שיכולות לתת מענה במקרים שכאלה. פרקטים אלה עשויים מחומרים סינתטיים חזקים שאינם מצריכים תחזוקה שוטפת תדירה. הבחירה בסוג החומר שממנו יהיה עשוי הפרקט תלויה כמובן בכם והיא צריכה להיעשות תוך התחשבות בחומרים שמהם מעוצבים שאר חלקי הבית כך שתהיה התאמה וזה לא יפגע במראה האסתטי של הבית.

 

ריצוף חרסינה לבית

אפשרות נוספת של ריצוף לבית היא שימוש באריחי חרסינה בעלי גימורים מושלמים. מדובר בטכנולוגיה שיוצרת אריחים מאוד קלים ועמידים וכיוון שהם מגיעים באורכים שונים, נקודות החיתוך הן מזעריות וזה יוצר מראה מאוד מרהיב, במיוחד בבתים בעלי חלל גדול. כאשר מחליטים לעצב את הבית ברהיטי עץ, ריצוף חרסינה יכול להשלים את המראה כיוון שזה יוצר ניגודיות שמוסיפה לעיצוב של הבית.

 

התקנת שטיחים

אחת האפשרויות היא בחירה דווקא בהתקנה של שטיחים אך מדובר באפשרות פחות אידיאלית במיוחד בהתחשב במזג האוויר החם ברוב חודשי השנה בארץ. ניתן לראות התקנה של שטיחים במרבית בתי המלון או המשרדים בארץ אך היא פחות אידיאלית כאשר מדובר בבתים פרטיים. התקנה של שטיחים מצריכה תחזוקה שוטפת וניקיון  ולכן היא פחות פופולארית. במידה ובכל זאת בוחרים באפשרות הזו, כן כדאי לדעת שישנם לא מעט סוגים של שטיחים שמגיעים במגוון מרקמים, צבעים ודוגמאות.

 

ריצוף אבן טבעית

אפשרות נוספת של עיצוב הרצפה היא בחירה באבן טבעית. מדובר באריחים שעשויים מחומרים טבעיים, חזקים ועמידים והם נחשבים למאוד פופולאריים בקרב אנשים שמעוניינים ליצור מראה יותר מסורתי לבית. האפשרויות של ריצוף אבן טבעית הן יותר מוגבלות כיוון שאין אפשרויות רבות של גוונים שמהן ניתן לבחור.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן