עיצוב של קליניקה ביתית עם פרקט איכותי – כך תעשו זאת נכון

עבור בעלי קליניקה ביתית הנראות של המקום היא חלק בלתי נפרד מהשירות

בין אם אתם עורכי דין, רופאי שיניים או פסיכולוגים, קליניקה ביתית היא סוג של אמירה אל מול הלקוחות. מצד אחד, זהו מקום שמעניק שירות ולכן הוא חייב להיות מקצועי ורשמי ולאפשר ללקוחות להרגיש בנוח עם הגעתם ולדעת שהם עומדים לקבל את השירות הטוב ביותר. מצד שני, המיקום של הקליניקה הוא בתוך הבית, מכאן שהאנשים המגיעים לפגישה מקצועית – נחשפים גם לטפח מחייכם האישיים. עיצוב נכון של המקום יכול לייצר נפרדות ויזואלית ותחושתית של הקליניקה מהבית, מה שיעזור גם לכם לעשות את ההפרדה בין החיים האישיים למקצועיים על אף שהם סמוכים מאוד.

דגשים לעיצוב של קליניקה ביתית

ההחלטה להקים קליניקה עצמאית היא התחלה של דרך מקצועית מיוחדת במינה, שבה אתם מובילים את מהלכי הקריירה העתידיים שלכם ואין לכם יותר "בוס על הראש". המקום צריך להיות מעוצב לפי הסטנדרט המקובל בתחום שלכם, תוך שאתם מכניסים לתוכו את הפריטים שמעניקים לו את החום המיוחד של קליניקה פרטית כבר במבואה, למשל הצבה של מכונות אספרסו ביתיות לרווחת הממתינים בתור, שייהנו לשתות קפה איכותי ואפילו להתכבד באיזו עוגייה או שתיים.

הדגש על העיצוב הקפדני, כאמור, צריך להתחיל כבר בכניסה למקום, בבחירת תמונות מעניינות שלאו דווקא קשורות לתחום העיסוק שלכם. תוכלו לבחור טקסטיל ש"מדבר בשפה העיצובית" של המתחם כולו מבחינת גוונים ומרקם, כלומר שטיחים, מפות וכריות או כל אביזר אחר העשוי בד – שמתאימים לסביבתם ויוצרים הרמוניה בעיניים.

מדוע כדאי להתקין פרקט בקליניקה?

הניקיון במקומות שבהם אנשים מקבלים שירות מכל סוג ובפרט קליניקות פרטיות, הוא עניין חשוב ביותר והוא מתחיל מהרצפה. פרקט תמיד נראה טוב יותר והמראה החלק שלו יעניק ויזואליות נעימה ומקצועית בכל עת. המגוון העצום של סגנונות הפרקט שניתן לרכוש וכן סוגי העץ שמהם מיוצרים הפרקטים הנמכרים כיום, מאפשרים לכם לעצב את רצפת הקליניקה שלכם בכל גוון שרק תרצו.

קל מאוד לנקות פרקט, אך חשוב להבין כי אין מדובר ברצפה סטנדרטית ולכן חשוב להבין אילו חומרי ניקוי מתאימים לפרקט שקניתם.

איך מנקים פרקט? טיפים חשובים לתחזוקה נכונה

על אף שהנחת פרקט מייצרת מראה נקי בכל מצב כמעט, עדיין תידרשו לשמור על ניקיון הקליניקה באופן קבוע וכדאי שתדעו כיצד לעשות זאת. טאטוא הוא הדרך הטובה ביותר לנקות פרקט והיא זו שגם משמרת אותו בצורה המיטבית. עם זאת, מדי פעם ייתכן שהפרקט יזדקק לניקיון יסודי יותר, כאשר נשפך נוזל כלשהוא או לכלוך ואתם צריכים להסירו מהרצפה.

חשוב שלא לשפוך מים כפי שעושים במהלך "ספונג'ה" ביתית רגילה, אלא לכל היותר להשתמש במגב ועליו סמרטוט רצפה לח. ניתן לרכוש חומרי ניקוי ייעודיים לפרקט, שמנקים אותו בצורה אופטימלית ואינם מזיקים לו. קליניקה נקייה וריחנית תוסיף לרושם הטוב, שאתם בוודאי מעוניינים להשאיר כאשר לקוחות מגיעים אליכם לקבל שירות.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן