פינות אוכל מעוצבות עם פרקטים

 

כשאנחנו מעצבים מטבח או סלון, עלינו לשאול את עצמנו, מה אנחנו רוצים לעשות עם פינת האוכל, מה אנחנו עושים בין לבין. האם פינת האוכל תהיה חלק מהמטבח, האם היא תהיה חלק מהסלון, האם נשים אותה בגבול שבין לבין?

בעבר פינות אוכל היו חלק אינטגראלי מהמטבח. במטבחים הישנים היו פינות אוכל מעוצבות בחלק מסוים של המטבח והייתה הפרדה ברורה בינו לבין הסלון. עם הזמן נשבר הקיר, תרתי משמע, בין המטבח לסלון ובתוך החלל הגדול הוצבה גם פינת האוכל. כעת עלתה השאלה, כיצד יוצרים פינת אוכל מעוצבת ויפה אשר תתאים גם לבית כולו וגם תוכל להשתלב עם המטבח ועם הסלון ובמיוחד כאשר מדובר על עיצוב שצריך להשתלב עם פרקטים בבית.

זה לא פשוט למצוא פינות אוכל שאפשר לשלב עם מטבח ועם סלון כאשר בכל הבית כולו ריצפת פרקט. אך לשמחתנו אנחנו יכולים למצוא כיום לא מעט מקומות שמציעים פינות אוכל מסוגים שונים. ואנחנו יכולים גם לשלב בין העיצובים השונים.

כך למשל, אנחנו יכולים למצוא פינות אוכל מעוצבות בסגנון כפרי. מה זה אומר? פינות אוכל עשויות עץ שמשתלבות נהדר עם פרקט. מדובר בפינות אוכל שמזכירות שולחנות פיקניק רק הרבה יותר מסודרות,מעץ מלא (אורן או אלון) שלא נשחק ועמיד בפני שריטות או דברים אחרים. פינות אוכל כאלו מתאימות למטבחי פרובנס או מטבחים כפריים אחרים.  אפשר גם למצוא שולחנות עץ כבדים, בהירים או כהים, שאינן בהכרח עונים להגדרה של שולחן כפרי אלא יותר שולחן אוכל טיפוסי.

כמו כן אנחנו יכולים למצוא פינות אוכל הייטקיסטיות, מדובר על פינות אוכל עשויות מתכת או זכוכית, מבריקות בעלות פרזול ייחודי. פינת אוכל כזו מתאימה למטבח מודרני, מטבח מתכתי, הייטקיסטי, ייחודי בעלי ריצפת פרקט בהירה.

סוג נוסף של פינות אוכל מעוצבות הוא פינות אוכל בסגנון של פעם. שולחנות ברזל עם פרזול שמזכירות שולחנות גינה שהיה נהוג לרכוש פעם. בדרך כלל על פינות אוכל כאלו נהוג לשים מפה יפה אחרת קצת קשה להניח דברים על השולחן.

3 דברים שצריך לבדוק כשקונים פינות אוכל מעוצבות

ראשית, יש לבדוק מה גודל השטח שעומד לרשותנו. האם מדובר בשטח מספיק בשביל שולחן עם 4 כסאות, 6 או 8 כסאות.

שנית, כאן עולה נקודה שנייה שיש לבדוק, כמה כסאות אנחנו באמת צריכים סביב השולחן, האם מדובר במשפחה קטנה ואז אפשר להסתפק ב-4 כסאות או שמא מדובר במשפחה גדולה או משפחה שנוהגת לארח ואז יש צורך ב-8 כסאות

שלוש, בשביל לפתור את בעיית השטח, מוטב לבדוק האם פינת האוכל נפתחת ועד כמה. קחו בחשבון שגם בשביל פתיחת השולחן צריך שטח אך אם מדובר במשהו שעושים לעיתים רחוקות, אפשר להתפשר ולרכוש שולחן קטן שנפתח.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן