פרקט חוץ או דק מעץ?

גינה פרטית היא מקום שבו אתם יכולים להיות שקטים ושלווים. זה גם מקום שבו אתם יכולים להיות לבד עם המחשבות שלכם. ריצוף הפרקט בגינה שלכם יאפשר לכם לעשות בדיוק את זה, כמו גם התקנת דק מעץ. מה תעדיפו ומדוע? הנה המידע לפניכם.

דק העץ בגינה הפרטית מעניק לו מראה ותחושה קלאסיים, בעוד שהפרקט החיצוני יעניק מגע יוקרתי לביתכם. מה עדיף? ובכן, זו שאלה שאנשים רבים שאלו את עצמם. אולי ראיתם כמה מהעיצובים היפים של פרקט חוץ באינסטגרם ורציתם לדעת איך זה ייראה בגינה שלכם. ואולי ראיתם עיצובי דקים מעץ בפייסבוק והחלטתם שזה מה שאתם צריכים. ככה או ככה, כדאי לקחת בחשבון את כלל השיקולים הנלווים להתקנות האלו. הנה כמה מהם:

מה לשקול לפני התקנת פרקט חוץ ודקים מעץ

ישנם שני סוגים של אפשרויות ריצוף לבחירתכם, אך הכול תלוי באיזה סוג עיצוב תרצו להשיג. דק עץ הוא בחירה מסורתית יותר, בעוד שפרקט חיצוני הוא עכשווי יותר ובעל אסתטיקה ייחודית משלו. כמו כן, גם פרקט חוץ וגם דקים לגינה ולחצר מעניקים מעין תחושה כפרית מאוד חמימה ונעימה בפטיו.

הוויכוח הוא, מה עדיף פרקט חיצוני או דק עץ בגינה הפרטית? זו שאלה שבעלי בתים רבים שואלים את עצמם. צד אחד של הטיעון אומר, שפרקט חיצוני עדיף, כי הוא יכול לעמוד במזג האוויר ולהישחק פחות מדק מעץ. הצד השני של הטיעון אומר כי, התקנת דק עץ היא טבעית יותר ונראית טוב יותר כאשר הדק מותקן בגינה פרטית.

מה היתרונות של התקנת דקים מעץ ופרקט חוץ?

היתרון העיקרי של שימוש בעץ דק על פני פרקט חיצוני הוא, שניתן לחתוך אותו דק יותר מפרקט חיצוני כך שיהיה קל יותר להתקין אותו על משטח לא אחיד כמו פטיו או גינה. בשורה התחתונה, המפתח לפטיו וגינה יפהפיים הוא – רצפת עץ. רצפת דק עץ יכולה להיות עשויה פרקט או פורניר, דקים מעץ, פרקט חוץ וכו'.

זכרו, התקנת דקים מעץ והתקנת פרקט חוץ היא אינה זולה מאוד. השאלה היא, האם זה שווה את העלות הנוספת להחזיק רצפת דק דק למרפסת ולגינה שלכם. ובכן, זה כבר עניין של תקציב (אל תשכחו שגם צריך לכלול בתקציב את אחזקת הריצוף בטווח הארוך). בסופו של יום, תלויה באיזה סוג עץ אתה מחפש בחללים החיצוניים שלך.

מה האופציות שלי כאשר מדברים על ריצוף פטיו וגינה?

דקים מעץ הם אופציה פופולרית לקישוט הפטיו והחצר בעץ. זה עמיד, קל להתקנה ונראה טוב. עם זאת, זה לא תמיד עמיד כמו פרקט חוץ. פרקט חיצוני בד"כ בעל אורך חיים ארוך יותר מדקים של עץ וניתן להתקין אותו בכל אזור חיצוני. הוא גם דורש בד"כ פחות תחזוקה מדקים עץ. כך או כך, הכול שאלה של עיצוב ותקציב. בהצלחה!

התגובות סגורות

דילוג לתוכן