איזה חומרים יש לניקיון פרקטים?

ניקיון פרקטים

ניקיון פרקטים

פרקט זה עיצוב מרהיב ונהדר לבית, אך הוא דורש תשומת לב וזהירות יתירה בכל הנוגע לתחזוקה ושמירה על הניקיון. ניקיון פרקטים זה כלל חשוב לכל מי ששוקל לעשות בביתו או גר בבית שיש בו כבר עיצוב זה. חשוב מאוד לטאטא באופן תדיר עם מטאטא עם סיבים רכים ועדינים מדי יום על מנת להסיר לכלוך קל ואבק שמצטבר עם הזמן. כאשר מטאטים, חשוב מאוד לשים לב לא לטאטא חזק מדי שכן אם יש חצץ ולכלוך קשיח אזי מכוח פעולת הטאטוא עלולים לשרוט את הפרקט. לכן, יהיו כאלה שיעדיפו שימוש בשואב אבק על פני מטאטא.

טיפול בפרקט צריך להיעשות בנחישות ובמהירות בזמן אמת

להבדיל מרצפת אבן ושיש רגילים שיש בכל הבתים, רצפת פרקט רגישה ביותר למים ולהצטברות נוזלים. לכן, ניקיון פרקטים מנוזלים שנשפכו על הרצפה דרושה התייחסות רצינית וקפדנית יותר. אם חלילה נשפכים נוזלים על הרצפה יש להזדרז ולספוג את הנוזל ביסודיות ובמהירות האפשרית ולוודא שלא נשארה לחות. רצוי מאוד לעבוד בסביבה חמה על מנת להאיץ את קצב אידוי הנוזלים. ניקוי באמצעות מים ניתן לעשות עם מים חמים.

טיפול בכתמים על פרקט

לכל כתם ולכלוך יש אופן ושיטת ניקוי שונה וייחודית ולכן צריך לשים לב ולהיות ערניים לגבי סיבת הלכלוך. שיטה בסיסית לניקוין פרקטים מכתמים כללים היא שימוש במגבון חמים או מגבון ספוג עם אצטון או מסיר לק. משפשפים בכמות הנדרשת ולאחר מכן להעביר מגבת העשויה מיקרופייבר סחוטה היטב. כתמים הנוצרים מדריכה של נעלים קשות כמו עקבים או נעלי נשים שונות, ניתן להשתמש במוחק בית ספר. שמנים ושומנים אפשר להסיר באמצעות הקפאה. משתמשים בחבילת קפואים בכדי להקשות את הכתמים ואז לגרד בזהירות אך ביסודיות בכלי פלסטיק.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן