איזה פרקטים להעדיף – של מותג איכותי מאירופה או מותג זול מסין?

פרקטים

אחת הדילמות המרכזיות שאיתן צריך להתמודד מי שמבקש לקנות כיום פרקטים, היא באשר למותג של הפרקטים. הבחירה הקלאסית שהייתה בעבר נפוצה מאד, היא בפרקטים האיכותיים של יצרנים מאירופה. בעיקר היו ידועים לטובת הפרקטים הבלגיים אך לא רק הם – ויש גם יצרנים איכותיים ממדינות נוספות כמו הולנד או גרמניה. אולם בשנים האחרונות, נפוצים מאד הפרקטים הסיניים – שמצטיינים בעיקר במחיר הזול שלהם, אולם האיכות שלהם היא נמוכה פי כמה. אז במה כדאי לבחור?

כמה נקודות שצריך לזכור

  • כל כמה זמן אתם תחליפו את הפרקט? – באופן עקרוני, אין ספק כי פרקטים סיניים יהיו זולים מאד וגם האיכות שלהם תהיה בהתאם. השאלה היא כל כמה זמן אתם מתכוונים להחליף את הפרקט. אם מלכתחילה מדבור על פרקט שאמור לשמש אתכם לשנים ספורות, לתקופה של פחות מחצי-עשור, אפשר שכאן רכישה של פרקט סיני תהיה חכמה. אבל אם מבחינתכם מדובר על השקעה – כמו למשל פרקט למשרד או פרקט לסלון שלכם, ברור שעדיף לבחור במותגים היוקרתיים והאיכותיים יותר.
  • יש תמיד מדרג – נכון שלרוב נעשה אבחנה ברורה בין פרקטים סיניים לבין אלו מאירופה, אבל חשוב לזכור שבכל קטגוריה יש כמובן עוד תתי קטגוריות. במילים אחרות, פרקט מסין של מותג גדול ומוכר אולי יהיה לעתים שווה ערך לפרקט מאירופה של מותג קטן ולא מוכר, אך המחיר של הסיני עדיין יהיה זול יותר, וכאן הוא עדיף.

האירופאי מנצח לרוב

למרות זאת, חשוב לזכור שבכל מקרה, ברוב המקרים – פרקטים מאירופה של מותגים איכותיים ומוכרים, הם הפרקטים הטובים ביותר לצרכים שלכם. נכון, הם עולים יותר, אבל הם חזקים יותר, איכותיים יותר, ועמידים יותר נגד שחיקה, ומכאן היתרון המובהק שלהם, אל מול הפרקטים הזולים מסין.

המאמר נכתב באדיבות חברת סנטרל נדל"ן – דירות למכירה בראש העין והסביבה

התגובות סגורות

דילוג לתוכן