איך משקמים את רצפת הפרקט אחרי הצפה

הצפה של פרקט

הצפה יכולה להיגרם ממספר סיבות כאשר הסיבה העיקרית בדרך כלל היא הצפת ביוב, כאשר מערכת הניקוז נסתמת. כשמדובר על פרקט הנזק הוא קשה מאוד מלבד הנשק הרגיל של ההפצה כגון עובש, פטריות ונזק לרכוש. במקרה של הצפה יש לפעול בצורה המהירה ביותר ולא להתמהמה כאשר כל רגע הוא קריטי עבור הפרקט שלכם. על אף שבמקרה של הצפת פרקט נראה כי הפתרון היחיד הוא להחליפו אין זה נכון הדבר ניתן להציל את הפרקט אם תפעלו בצורה מהירה.

איך שואבים את המים ומנקים

כשמדובר על פרקט תצטרכו עזרה של חברה מקצועית כדי לשאוב את המים במלואם חברה אשר מבצעת שירותי ביובית מלבד טיפול בביוב תיקונו ופתיחת הסתימות הינה מבצעת גם שירותי שאיבה לאחר הצפה. חשוב לשאוב את המים כמה שיותר מהר כאשר פעולה של שאיבה יסודית לוקחת מספר שעות. לאחר השאיבה תתבצע בדיקת לחות, רצוי לתת כמה ימים נוספים להתייבשות ואז לבצע ניקוי אנטי בקטריאלי למניעת עובש. אם הפרקט התנפח לא תהיה לכם ברירה אלה להחליפו לכן הזמן הוא קריטי ביותר. כדי לבדוק היטב את שטח הפרקט לוודא כי אינו התנפח יש לפנות את כל התכולה ורהיטים אשר נמצאים על הפרקט.

פרקט איכותי יכול לעמוד בהצפה

על אף שהצפה יכולה להרוס את הפרקט אם הפרקט מותן באופן נכון ועשוי מחומר איכותי יש סיכויים גבוהים כי הפרקט ישרוד אפילו הצפה קשה ביותר. אם אתם בעלי פרקט אילימנציה גם אם ישנו חלק בו הפרקט התנפח יש סיכוי גבוה כי תצטרכו להחליף רק את החלק הזה כשמדובר על פרקט מעץ המקרה בעייתי יותר. אם נקלעתם למצב שאתם צריכים להחליף חלק מהפרקט כתוצאה של הצפה, תפנו אל חברת הביטוח שלכם, גם כאתם פונים לחברת ביובית חברת הביטוח מכסה את ההוצאות ברוב המקרים אך כמובן כל מקרה לגופו. חשוב לפנות לחברה אמינה ומקצועית לתיקון הפרקט אשר לא תגרום נזק רב יותר, הקפידו לבדוק את דגם וסוג הפרקט, וודאו כי הם אכן מבצעים את בדיקות הלחות הנדרשות, במקרה של חדירת מים קשה יהיה צורך לתת למקום להתייבש מספר ימים או במקרים קיצוניים אפילו שבועות. אך בשום פנים ואופן אין להניח פרקט על מקום אשר הינו יבש לחלוטין. כאשר אתם מצבעים החלפה של פרקט וודאו כי המחיר כולל גם ליטוש הפרקט כך שהוא ייראה חדש לחלוטין. כאמור השאיפה היא להימנע מתיקון או התקנה חדשה של פרקת, לכן אליכם לא להסס ולפנות לחברת ביובית ברגע שאתם מאתרים את ההצפה, אין טעם לנסות לייבש את הפרקט באופן עצמאי ללא ציוד מקצועי לא תוכלו להציל את הפרקט, רטיבות קטנה ביותר תגרום לנזק רב.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן