איך נתאים את הטפט לעיצוב הכללי של הבית?

טפט לעיצוב הכללי

טפט לעיצוב הכללי

הבית שבו אנו מתגוררים הוא אינו רק קירות, חדרים, רצפה ותקרה. זהו המקום הפרטי שלנו שבו אנו נרגעים, מבלים זמן איכות עם אהובינו, אוכלים מטעמים ביתיים ונהנים מתחביבים שונים. הבית שלנו הוא המקום שבו אנו יכולים להביע את עצמנו ואת הטעם האישי שלנו באמצעות עיצוב.

בעבר, טפטים נתפשו בעיני רבים כפריט עיצובי מיושן שמשווה לחדר מראה כבד ומעופש. אך היום עולם הטפטים שינה את פניו והפך למודרני. למעשה, מדובר באלמנט שביכולתו לשדרג את מראה החדר ואף לגרום לו לקבל חזות יוקרתית יותר. אך כמו בכל עניין הקשור באסתטיקה, גם בעולם עיצוב הבית יש לדעת ליצור הרמוניה בין האלמנטים השונים. חשוב ליצור הרמוניה מושלמת שתתחבר עם כל החללים ברחבי הבית ותעניק לנו שלווה.

כאשר בוחרים טפטים לקיר לכל חדר בבית יש להתחשב בקו העיצוב הכולל של הבית. מחד יש לוודא שלא ייווצרו שילובים צורמים, ומאידך יש עדיין צורך ליצור עניין בחלל ודינמיות. שני היתרונות המרכזיים של הטפט הם שיש מבחר עצום שממנו ניתן לבחור, וקל מאוד להדביק אותו. למעשה, ישנם אפילו סוגי טפט שניתן להדביקם לבד לגמרי.

מהו הסגנון שלכם?

הצעד הראשון בבחירת הטפט הוא להבין את האסתטיקה שאליה אתם מכוונים. אם אתם מעוניינים ליצור חלל נקי ומודרני יהיה זה פחות מתאים לבחור בטפט עשיר בצבעים או כזה שיש בו דוגמא עמוסה. אם אתם דווקא מכוונים למראה יותר כפרי, יהיה זה נכון יותר לבחור בטפט עם דוגמאות קלאסיות כמו לבנים או פרחים.

השקיעו מחשבה בצבעים

כמובן שיש גם לשקול את סקלת הצבעים שאתם אוהבים ובחרתם לעבוד איתה. אם לדוגמה יש בביתכם רצפת פרקט כהה, על הטפט להיות דווקא בהיר. כך תיווצר תחושה של חלל גדול ומואר. אם הבית כולו מעוצב בצבע אחיד כמו לבן למשל, ניתן להשתמש בטפט במטרה ליצור קיר מודגש בצבע מפתיע שיהפוך את העיצוב כולו להרבה יותר מתוחכם ומקצועי למראה.

התייחסות לפריטים שקיימים בחלל

אם אינכם מעצבים את כלל הבית, כדאי לקחת בחשבון את הרהיטים הקיימים בביתכם. שימו לב לא רק לצבעם של הרהיטים אלא גם למרקמים השונים. בבחירת הטפט הנכון חשוב שלא להעמיס על העין יותר מדי צבעים או טקסטורות ויש לוודא שהטפט הנבחר לאותו חלל, משלים אותו ומחמיא לו.

לכל חדר יש שפה שונה

צעד נוסף הוא לראות את התמונה ברמת החדרים השונים. כשמעצבים את חדר השינה מומלץ שלא להשתמש בצבעים עזים ולשמור על קו אחיד בין כל האלמנטים השונים. במטבח יש להשתמש בטפט עמיד יותר כדי להימנע מכתמי בישול. הדבר נכון גם לגבי חדר האמבטיה בשל הבדלי הטמפרטורה והלחות הקיימת בו.

בסלון הבית, שהוא לרוב החדר המרכזי, אפשר דווקא לשחק עם צבעים עשירים יותר ודוגמאות מעניינות. תוכלו לקבל השראה לגבי שילובים מעניינים באינטרנט וליישמם בביתכם.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן