החלפת פרקט בפרויקט שיפוץ דירה קומפלט

החלפת פרקט

מה זה שיפוץ קומפלט אומר ומה הקשר שלו להחלפת פרקט? כאן נסביר כל מה שחשוב לדעת על החלפת פרקט בפרויקט שיפוץ דירה קומפלט!

סיבות לשיפוץ

ישנן סיבות שונות לביצוע שיפוץ בבית. לעתים הסיבה היא רצון לעשות שינוי כלשהו כדי לשנות את האווירה או צורך בשינוי עקב גדילת המשפחה, לעתים בעקבות בעיה שדורשת את זה כמו בעיה באינסטלציה בתוך הקירות או מתחת לרצפה ואז כבר מנצלים את ההזדמנות לשיפוץ יותר נרחב ולעתים השיפוץ נעשה לקראת השכרה או מכירה של הנכס ורצון להעלות את הביקוש ואת הערך שלו.

ההבדל בין שיפוץ לשיפוץ קומפלט

כפי שיש סיבות שונות לשיפוץ של בית, כך גם יש היקפים שונים של השיפוץ חברת היחידה לשיפוצי מבצעת כל סוגי עבודות השיפוצים לבית. לדוגמה, השיפוץ יכול להיות מאוד ממוקד והוא גם יכול להיות מאוד נרחב, לעתים עד כדי שינוי לבלי הכר. שיפוץ ממוקד כולל שינויים קטנים, שלא משפיעים על המערכות השונות בבית כדוגמת מערכת החשמל והמים ואילו שיפוץ קומפלט הוא שיפוץ נרחב, שעל פי רוב, כולל גם שינויים במערכת החשמל והמים, החלפה של רצפות, מטבח, שירותים וכך הלאה.

למה להתקין פרקט במהלך שיפוץ?

מי שמתחיל תהליך של שיפוץ בבית, ובעיקר אם השיפוץ מצריך הרמה של המרצפות, ודאי ירצה לשדרג את רצפת הבית ולהחליף את המרצפות המיושנות לפרקט. זאת, משום ש אנשים רבים לא ממש אוהבים שינויים, אבל אם גם ככה צריך לעשות אותם, אז הרבה יותר קל פשוט לנצל את ההזדמנות ולשנות את המראה הביתי כבר מהרצפה שלו. כך גם לגבי החלפה של הפרקט הישן בפרקט חדש, בין אם מפני שהוא ניזוק עם הזמן ובין אם מפני שרוצים סוג או גוון אחר.

שיטת ההתקנה

החלפת פרקט בפרויקט שיפוץ דירה קומפלט עם היחידה לשיפוצים  יכולה להתבצע באחת משתי שיטות. האחת היא שיטה של התקנה צפה, שמשמעותה היא, שהפרקט מותקן מעל משטח, שיכול להיות מחומרים שונים כדוגמת ספוג. השיטה השנייה היא שיטה של הדבקה, שמשמעותה היא, שמדביקים את הפרקט על המרצפות הקיימות. חשוב לציין, שלצד היתרונות והחסרונות של כל אחת מהשיטות, שיטת ההדבקה איננה מתאימה לפרקט שעם או למינציה ולכן, אם אתם מעוניינים בפרקט משני הסוגים האלה, תוכלו לבחור רק בשיטת ההתקנה הצפה.

בחירת הפרקט

היות שישנם סוגים רבים ושונים של פרקטים מחומרים שונים אותם מתקינה היחידה לשיפוצים בפרויקטים שלה, בגוונים ודוגמאות שונות וכל אחד מהם יוצר אווירה אחרת, הבחירה בפרקט מסוים יכולה להיות מאוד מבלבלת. לכן מומלץ לחשוב מהי האווירה הרצויה לכם בחלל הספציפי, להתחשב בדרישות התחזוקה של הפרקט ובעמידות שלו. כמו כן, במידה ואתם מעוניינים בבידוד אקוסטי, ודאי תרצו לבצע התקנה צפה על מצע סילנציו ולשם כך תצטרכו לבחור בפרקט שניתן להתקין בשיטה זו, כלומר לא פרקט למינציה ולא פרקט שעם.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן