המדריך המלא לבחירת פרקט

אם גם אתם חושקים במראה הקסום והחמים של פרקט בביתכם, חשוב שתדעו כמה דברים לגבי הריצוף האהוב, כך שתוכלו לבחור באופן נכון ומושכל את הפרקט הנכון עבורכם. בדיוק לשם כך הכנו עבורכם את המדריך המלא שילווה אתכם צעד אחר צעד. 

סוג הפרקט

רגע לפני שאנו צוללים אל עולם שלם של פרקטים, חשוב שתכירו את היתרונות והחסרונות שיש לכם סוג של פרקט, הינה הם לפניכם:

פרקט תלת שכבתי- 

פרקט מסוג זה מבטיח לכם את הטופ של הטופ בכל הקשור לפרקטים. מדובר בהתקנה של שתי שכבות עץ אשר מדביקים אותן אחת על השנייה בזווית של תשעים מעלות. מעל שתי השכבות הללו מתקינים את השכבה השלישית שהיא זו הגלויה לעין. במקרים רבים יהיה זה דווקא פרקט של עץ אלון עם גימור בשמן או בלכה. את הפרקט התלת שכבתי ניתן להתקין על ידי הדבקה או על ידי "הנחה צפה" שבה אין שימוש בדבק כלל. 

  • יתרונות: פרקט מעץ טבעי המאפשר לחדש אותו כמה פעמים באמצעות ליטושה של השכבה העליונה.
  • חסרונות: העלויות של העץ וההתקנה הן יקרות מאוד, הפרקט רגיש לשריטות, ללכלוך ולמים, כמו כן הוא רגיש לטרמיטים וכדאי לשמור על הברק והיופי שלו הוא צריך לעבור חידוש בכל כמה שנים.

פרקט מעץ מלא – 

פרקט זה נקרא לא פעם פרקט גושני על שם גושי העץ שממנו הוא נוצר. הפרקט כולו עשוי מעץ טבעי. ניתן לעשות לו גימור של לכה, של שמן או להשאירו ללא כל גימור בכלל. כמו כן, אופן התקנתו נעשה על ידי הדבקה או על ידי מסמור.

  • יתרונות: משום שמדובר בגוש של עץ, הפרקט הוא עבה מאוד ומאפשר לכם לחדש אותו הרבה מאוד פעמים באמצעות ליטוש של השכבה העליונה בכל פעם מחדש.
  • חסרונות: גם כאן כיוון שמדובר בעץ טבעי העלויות של הפרקט עצמו והתקנתו יקרים, גם כאן צריך לחדש אותו בכל כמה שנים, גם הפרקט הזה בעל רגישות למים, לכלוך ולשריטות ולמזיקים דוגמת טרמיטים.

פרקט למינציה–

 פרקט זה מוכר גם כפרקט סינטטי. הוא נחשב לפרקטי במיוחד בשל נוחות הטיפול ומחירו הנוח והזול ביחס לעץ המלא. הוא מגיע במגוון דוגמאות, דגמים וצבעים גם של טקסטורת העץ המלא, איכותו גבוהה ביותר והוא אינו נשחק במהירות. ניתן להרכיב אותו במהירות ללא דבק. ואף להתקין אותו עם תשתית נוספת של שעם שתסייע בבידוד התרמי והאקוסטי ואף תמנע פטריות ועובש.

  • יתרונות: זהו פרקט זול בעל תחזוקה קלה, עמיד לשריטות, מכות, כתמים ושחיקה. 
  • חסרונות: הפרקט רגיש למים, חשוב לבחור במוצר איכותי שימנע מעובש ומפטריות לגדול עליו, כמו כן, פרקט למינציה איכותי לא יתקלף או ישחק במהירות ואתם תוכלו ליהנות מיתרונות של מראה כשל עץ טבעי במחיר אטרקטיבי במיוחד. 

התגובות סגורות

דילוג לתוכן