הנוחות שבהתקנת פרקטים בחדרי הבית

מדוע כדאי גם לכם להתקין פרקטים בחדרי הבית

כאשר מעוניינים לבצע שינוי במרצפות הבית עומדות בפנינו 2 אפשרויות מרכזיות – להתחיל לשבור מרצפות ולהחליפן בחדשות, או להשתמש בחיפוי הנפוץ ביותר כיום – הפרקט. באמצעות פרקטים ניתן לבצע שינוי עיצובי מדהים ולזכות באינספור יתרונות על הדרך. מייד תבינו מהם.

אילו יתרונות יספק לכם פרקט איכותי?

זה נכון שניתן למצוא בימינו סוגי ריצוף מדהימים, אך על כך נדבר בפעם אחרת. היום נתמקד בכל היתרונות שיגרמו גם לכם לשקול להתקין פרקט בביתכם. ובכן, מדובר בסוג חיפוי נוח מאוד לשימוש ולהתאמה אישית וזאת בשל מספר יתרונות:

  • בידוד מושלם – כל אחד רוצה ליישם בביתו רצפה שנעים ללכת עליה. שבחורף לא תהיה קרה מידי ובקיץ לא חמה מידי. האפשרות של פרקט שעשוי מעץ מלא או MDF הינה אידיאלית מבחינת נעימות, מאחר ומדובר בחומרים שאינם מוליכים חום בצורה טובה ולכן שומרים על טמפ' קבועה.
  • עיצוב נהדר – ניתן למצוא מגוון רחב ביותר של לוחות פרקט, במראה של עץ גושני מלא, צבעי יסוד ועיצובים נוספים. כך שכל אחד יוכל למצוא את הקונספט העיצובי שיתאים לביתו.
  • התאמה לכל אחד מחדרי הבית – אם בעבר היה קשה למצוא סוגי פרקט שאינם רגישים לאבק ולמים, הרי שבימינו קיימים גם פרקטים פולימריים שעמידים להכתמה ולמים. באופן זה ניתן ליישם את הפרקט גם בחדרים שנחשבים לבעייתיים מבחינת רטיבות (חדרי רחצה, מטבח וכו') וליצור אחידות יפה לעין.
  • קלות התקנה – קל מאוד להתקין פרקטים וזאת בשל קלות המשקל שלהם. פרקטי הלמינציה מתחברים אלו לאלו באמצעות "תיק-תקים" מיוחדים ואת פרקטי העץ ניתן להתקין באמצעות הדבקה. אין צורך ברובה וההתקנה מתבצעת במהירות וביעילות, מה שחוסך בעלויות ובזמן, עם הרבה פחות לכלוך ואבק.
  • מחיר נוח – שיקול מרכזי בהחלפת הרצפה נוגע בסוגיית המחיר. לא תמיד ניתן להוציא אלפי שקלים עבור שיפוץ רציני להחלפת הריצוף ועל כן מאוד נוח להשתמש בפרקט, זאת משום העלויות הנמוכות בהשוואה לחומרים כבדים יותר כגון קרמיקה, בטון או שיש טבעי. כאשר מדובר בפרקט למינציה, המחיר מסתכם בעשרות שקלים למ"ר בלבד וגם אם תשקיעו בלוחות פרקט מעץ גושני או רב שכבתי, הרי שהעלות לא תגיע אפילו לחצי מהעלויות של אריחי מרצפות קלאסיים.

אילו סוגי פרקטים תוכלו למצוא?

מאוד קל ויעיל לעצב את הבית מחדש באמצעות פרקטים, כל עוד בוחרים בספק שמציע את כל הסוגים הקיימים (למינציה, עמיד במים, חד-שכבתי גושני, תלת שכבתי ועוד) ויודע לייעץ ללקוחותיו לגבי הסוג המתאים ביותר לצרכי כל חדר ספציפי בבית. למעשה, ספק איכותי אף יוכל להציע לכם אפשרות נוספת, כזאת שתאפשר לכם ליהנות ממראה של פרקט אך מבלי להשתמש בפרקט בכלל. הכוונה היא לאריחי גרניט פורצלן שמגיעים כאריחי מרצפות לכל דבר ועניין, בגדלים שונים ובעיצובים שכוללים דמוי פרקט בגוונים וצבעים שונים. אפשרות זו קוסמת במיוחד עבור מי שמעוניין להמשיך ולהשתמש בריצוף מסיבי וחזק בכל אחד מחדרי הבית, אך בכל זאת ליהנות ממראה פרקט מיוחד.

 

התגובות סגורות

דילוג לתוכן