התקנת פרקט בדירה ישנה

אחת הדרכים לשדרג חלל, דירה, בית או אפילו בית עסק בקלות מבלי לשבור רצפות ולבצע שינויים קיצוניים היא על ידי התקנת פרקט בדירה ישנה. כבר מזמן שהפרקט כבש את לבבותיהם של משפחות ובעלי עסקים בכל העולם מכמה סיבות פשוטות.

1. הפרקט מעניק מראה יוקרתי ומשודרג לבית שלנו, בשל חומר העץ המרשים.
2. יש אינספור אפשרויות הן מבחינת העיצובים, הדגמים, המרקמים, הגוונים והמחירים - כך שכל אחד ואחת יכול למצוא את הפרקט המתאים לו.
3. לא חייבים ללכת על פרקט עץ מלא, היום כתוצאה מחידושים וטכנולוגיות ניתן לרכוש אריחים דמויי פרקט שיעניקו לחלל בדיוק את אותו המראה של הפרקט הטבעי, מבלי הצורך בשיטות תחזוקה כאלה ואחרות.
4. את הפרקט בין אם הטבעי ובין אם הסינטטי קל לנקות ועוד יותר קל להתקין, תוך יום אחד של עבודה, מקסימום יומיים, ביתכם יקבל מראה חדש, נקי, אלגנטי ויוקרתי.

התקנת פרקט בדירה ישנה - איך זה עובד?

ובכן בשלב הראשון של התקנת פרקט בדירה ישנה יהיה עלינו לבחור את סוג הפרקט שהוא תוצר ישיר של סוג ההתקנה. היום בשוק יש כל מיני חידושים ופרקטים מכל מיני סוגים. הסוג היקר ביותר הוא פרקט עץ גושני או פרקט רב שכבתי שעשוי רובו מעץ מלא, כאשר הגוון משתנה בהתאם לסוג העץ אותו אנו בוחרים.

בפרקט זה עושים לרוב שימוש בשיטת ההדבקה על גבי רצפה שכבר קיימת ואין זה משנה אם מדובר ברצפת שיש, בטון או קרמיקה. היתרון בשיטת ההדבקה בא לידי ביטוי בנטרול הרעשים ובאטימות שאנו מקבלים.

סוג פרקט נוסף נקרא פרקט סינטטי או פרקט למינציה וזה למעשה דמוי עץ או עץ שעובר תהליכים סינטטיים ומעורבב עם חומרים אחרים. כאן לרוב עושים שימוש בשיטת התקנה צפה כאשר מניחים את הלוחות על גבי משטח ספוג ובשלב הבא מחברים את הלוחות אחד לשני. שיטה נוספת היא שיטה של חיבור הפרקט באמצעות מסמרים אבל היא פחות נפוצה לחללים פנימיים, אלא יותר למרפסות.

למעשה, הדבר החשוב ביותר כאשר בוחרים רצפת פרקט הוא שילוב בין רצפה איכותית לבעל מקצוע מנוסה בכדי שנשיג עבודת גימור ברמה גבוהה.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן