חומרי ניקוי לרצפת פרקט

רצפת פרקט מהווה כיום את הרצפה האידיאלית עבור לא מעט בתים. לא מעט אנשים בוחרים ברצפה זאת בשל היתרונות הרבים שיש לה. כמובן שאם בוחרים ברצפה מעין זאת לבית, חשוב מאוד ללמוד כיצד לתחזק אותה בצורה נכונה, כיצד לשמור עליה יפה ודקורטיבית כפי שהיא וכיצד לנקות אותה בצורה הטובה ביותר, מבלי להסב לה נזק כלשהו.

מהי רצפת פרקט?

רצפת פרקט היא שם כללי לרצפת עץ או חומרים דמויי עץ אשר מניחים על גבי תשתית קיימת, בטון מוחלק או ריצוף קיים מכל סוג שהוא. פרקטים מעץ מלא נחשבים ליוקרתיים יותר ודקורטיביים יותר שכן בעבר היה נהוג להשתמש בפרקטים הללו גם לריצוף של ארמונות ובתי יוקרה. ריצוף בפרקט מעץ טבעי מעשיר את המראה של החדר והופך אותו לחמים ונעים גם מבחינת המראה שלו וגם מבחינת המגע. כל אדם יודע שבעונת החורף מאוד לא נעים לדרוך על הרצפה הקרה. כאשר מתקינים פרקט בבית ניתן להנות בחורף מהליכה על פרקט עץ חמים ונעים. חשוב מאוד לדעת שעל אף שפרקט מעץ גושני שהוא כאמור עץ מלא אמנם מרהיב ביופיו ונעים מאוד למגע, החיסרון שלו הוא במחירו הגבוה וכן גם בעובדה שהוא פגיע לשחיקה ושריטות. פרקטים מעץ גושני זקוקים לתחזוקה קבועה הכוללת שימון וקרצוף ואחת לכמה שנים גם שיוף יסודי שמטרתו היא להסיר את שכבת העץ הבלויה ולחשוף את השכבה המצויה תחתיה.

ניתן למצוא כיום רצפת פרקט מחומרים מודרניים יותר כגון: חומרים פלסטיים או תחליפי עץ שעיקר היתרונות שלהם הם: שכבת הציפוי הקשיחה והשקופה שמכסה אותם. פרקט מעין זה קרוי: פרקט למינציה והוא הסוג המבוקש ביותר כיום עבור אנשים שמתעניינים ברצפת פרקט.

כיצד מנקים רצפת פרקט?

מכיוון שרצפת פרקט בנויה מכמה חלקים, היא צוברת לכלוך הרבה יותר מסוגים אחרים של ריצוף. יש לנקות בצורה עמוקה ויסודית כל סוג של פרקט וכן, חשוב מאוד להשתמש בחומרי הניקוי הטובים, המתאימים והאיכותיים ביותר עבור ניקוי רצפה מסוג זה באופן ספציפי.

ראשית כל, חשוב לזכור כי בכדי לשמור על מראה נקי של רצפת פרקט יש לטאטא ולנקות את הרצפה באופן יומיומי באמצעות מטלית לחה אשר נספגה בתמיסה של מים וסבון ניקוי מיוחד לפרקטים.

טרם אתם ניגשים למלאכת הניקיון של רצפת פרקט חשוב מאוד שתבררו מהו סוג הגימור אשר מגן על הפרקט שכן, בחירה בחומר ניקוי שלא תואם את סוג גימור העץ עלולה לפגוע בגימור ולהשאיר את הרצפה דהויה ובלויה בסופו של דבר. אם הגימור של הפרקט לדוגמא מבוסס על פוליאוריתן, יש לבחור בחומר ניקוי שאין בו מרכיב של וקס. אם הפרקט מצופה בגימור לכה, חשוב לבחור בסבון שלא יפגע ולא ימיס את הלכה.

להסרת כתמים מפרקט למינציה, מומלץ להשתמש בחומר ניקוי עמוק של חברה אמינה. חומר ניקוי זה יכול להסיר לכלוך של וקס וכתמי שומן ומחייה של המראה של פרקט עץ עם גמר לכה וכן פרקט למינציה.

לאחר שמנגבים את הרצפה, חשוב לייבש אותה בצורה הטובה ביותר ולהיזהר מהצטברות של נוזלים על הפרקט. חשוב למנוע חלחול של נוזלים מתחת למשטח הפרקט בכדי לא לגרום להתנפחות הפרקט.

כיצד מנקים פרקט למינציה?

פרקט למינציה הוא פרקט מחומר תעשייתי אשר מהווה אלטרנטיבה סינטטית זולה יותר לעץ הטבעי. פרקט זה לא ניתן לשייף או לצבוע וכן לא ניתן לצפות אותו בשמן או לכה ועל כן, לצורך חידושו ניתן למרוח שכבה של פוליש שיתאפשר להחיות את מראה הפרקט.

 

התגובות סגורות

דילוג לתוכן