טיפים לבחירת פרקטים לבית חדש או מחודש

כאשר אנחנו רוצים לחדש את הבית שלנו אחד הפרטים שאנחנו צריכים לשים אליהם הוא איזה סוג רצפה תהיה לנו – עובדה זו נכונה גם בבנייה של בית חדש. אחד מסוגי הרצפה הכי יוקרתיים שיש זה רצפת פרקט. בארץ קיימים הרבה מאוד סוגים שונים של פרקטים בעלי גוונים שונים של עץ ושעשויים מסוגי עץ מגוונים. כאשר אנחנו בוחרים רצפת פרקט לבית שלנו כדאי לנו לבחור אותה לפי גוון העץ והצבע שלו.

איזה סוגי פרקטים יש?

בשוק השיפוצים בארץ קיימים סוגים של פרקטים מפרקט אלון ועד פרקט ארון. אנחנו יכולים לבחור רצפת פרקט בצבע לבן או מלובן וגם רצפת פרקט בצבע אפור או בגוונים שונים של עץ טבעי חום. חשוב להתאים בין סוג הרצפה שאנחנו בוחרים ובין אופי החיים שלנו – בבתים בהם יש ילדים צעירים או חיות מחמד מומלץ לבחור ברצפה שהיא לא מאוד בהירה ולא מאוד כהה, כך שלא יראו עליה הרבה לכלוך וכתמים. חשוב שנשים לב איזה סוג רצפה אנחנו בוחרים ושהגוון שלה יתאים לגוון הקירות בבית שלנו. באופן כללי כמעט תמיד עדיף שכל הרצפה בקומת המגורים הראשית בבית תהיה בעלת אופי אחיד ומאותו הסוג.

למה פרקט עדיף על פני רצפת קרמיקה?

רצפת פרקט עדיפה על פני רצפת קרמיקה – פשוט כי קל יותר לתחזק אותה והיא על זמנית. כאשר אנחנו שוכרים קבלן שיפוצים מומלץ, כדאי לנו להתייעץ אתו איזה סוג רצפה הכי תתאים לאורח החיים הפרטי שלנו. הבחירה איזה סוג רצפה תהיה בבית שלנו אולי נראית כמו נושא זניח – אלא למעשה מדובר בנושא חשוב מאוד לעיצוב הבית ולמידת הנוחות של המגורים שלנו בבית. ככל שנבחר רצפה שתתאים יותר לאורח החיים שלנו כך יהיה לנו נוח יותר לגור בבית שלנו בין אם אנחנו גרים בדירה או בבית פרטי.

איך רצפת פרקט תהפוך את הבית שלנו ליוקרתי יותר?

רצפת פרקט יכולה להפוך את הבית שלנו להרבה יותר יוקרתי מבחינת העיצוב והבנייה שלו. הדבר שהכי חשוב שנשים לב אליו כאשר אנחנו משפצים את הבית שלנו או בונים אותו מחדש הוא לכך שאיכות העיצוב שלו תתאים לסגנון החיים שלנו. היופי של פרקטים הוא שהם מתאימים מאוד גם לבתים שהעיצוב שלהם עירוני יותר וגם לבתים שהעיצוב שלהם כפרי יותר או עממי יותר. פרקטים הם פריט עיצוב חובה אצל כל בית שאנחנו רוצים שתהיה בו אווירת יוקרה מצד אחד ואווירה חמימה מצד שני.

בסופו של דבר, בעת בחירת סוג הרצפה שתהיה בבית שלנו חשוב שנשים לב לנושאים כמו סגנון, יוקרה וגם עד כמה יהיה לנו קל לתחזק ולנקות אותה. רצפת פרקט היא תמיד רצפה שקל לתחזק ולנקות ולהחזיק לאורך זמן רב.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן