טיפים לעיצוב הסלון בבית

הסלון הוא אולי החדר המרכזי של הבית. המקום בו מושיבים את האורחים, נפגשים לבילוי משותף או סתם "נמרחים" מול הטלוויזיה. לכן לעיצוב הסלון יש חשיבות קריטית בעיצוב הבית וביצירה של מרחב מגורים ביתי, אסתטי ומזמין. במאמר זה נציג מספר טיפים חשובים לעיצוב הסלון הביתי.

 

לא מתפשרים על ריצוף

ריצוף הוא נקודת התורפה של לא מעט דירות בישראל. בין אם מדובר בירושה בעייתית דירה שכורה, החלטה אומללה של הקבלן או פשוט ניסיון לחסוך בתקציב – התוצאה המתקבלת היא רצפה בעייתית ולא אסתטית שמקרינה את השפעותיה על כל חלל הבית. לכן כדאי לתת לרצפה את הכבוד הראוי לה ולהשקיע בה, עיצובית ותקציבית כאחת. פרקט בסלון הוא אופציה נהדרת לשדרוג הריצוף – הוא נראה יוקרתי וכיף ללכת עליו ולנקות אותו (אפילו אם בחרתם פרקט לבן, עליו הלכלוך מטבע הדברים יותר ניכר). כדאי לבחור סוג איכותי של פרקט כמו למשל פרקט עץ מלא בשביל לקבל תוצאה מקסימלית שתהיה איכותית גם לטווח הארוך.

 

הנאות המדרגות בעיניכם?

סלונים רבים "זורמים" אל גרמי מדרגות, אשר מובילים אל הקומות הבאות בבית, שם ממוקמים לרוב חדרי השינה והעבודה. חשוב לראות את המדרגות והסלון כמכלול ולהשקיע בעיצוב משותף שלהם. לא משנה כמה הסלון נראה מדהים ודקורטיבי, אם המדרגות לא משדרות על אותו גל הרי שהעבודה העיצובית מתפספסת. לכן חשוב לכלול תחת הכותרת עיצוב סלון גם את עיצוב מדרגות ולא להתפשר על חומרי הגלם. מעקות ברזל בעיצוב אישי, התקנת פרקט על מדרגות ושימוש בתאורה מזמינה הם עצות שיכול לשדרג כל גרם סטנדרטי לכדי חלק חשוב ובעל משמעות בבית ובסלון.

 

 

תביאו את עצמכם אל הסלון

סלון מקטלוג זה אולי נחמד לתמונות אבל בפועל הוא עשוי להביא להרגשה מעט מנוכרת – הכל נקי מדי ומסודר מדי ובעיקר מתאים לכל אחד ללא שום הבחנה. לכן אחד הטיפים המעולים לעיצוב סלון איכותי ומותאם הוא לחשוב על משתמשי הסלון עצמם – מה הם אוהבים, מה הם עשו בחייהם וכיצד הסלון יבטא את האופי והאישיות שלהם? לכן חשוב להביא מזכרות, אקססוריז, רהיטים ותמונות שמותאמים באופן אישי לדיירים. למשל, תמונות משפחתיות, מזכרות מחופשות או חפצים שאומרים הרבה לבני המשפחה אך לא בהכרח לעולם החיצוני. הפיכה של הסלון לאישי היא צעד מפתח בהפיכת הדירה לבית ובהקניית תחושה נעימה לחללים בו.

 

ירוק עולה

היום כבר ברור לכולם שהפרדה בין הפנים לחוץ היא לא הכרחית. בתוך הבית יכולים לשגשג עציצים וצמחים שונים ולתרום לא מעט לאווירה העיצובית של הבית. הוספה של ירוקים למיניהם מקנה אווירה רגועה ונעימה לחלל ולכן כדאי לפזר אותם בטוב טעם ברחבי הסלון: סוקולנטיים, צמחים מונבטים, צמחים מטפסים ועוד. אמנם לא כדאי להכניס יותר מדי מהם, כדי שהסלון לא יהפוך לג'ונגל, אבל בהחלט מומלץ ללכת למשתלה הקרובה לסלון ביתכם ולהפוך אותו למעט יותר ירוק.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן