כיצד ניתן לרצף מטבח בפרקט

מטבח הוא אזור בילוי משפחתי ברוב הבתים בארץ ואינו רק מקום המשמש להכנת מזון, אלא חלק בלתי נפרד מפינת האוכל, הסלון והכניסה לבית.

רוב האנשים השוקלים להתקין פרקט בחלקיו האחרים של הבית הסמוכים למטבח, מתלבטים לגבי נושא הפרקט במטבח- האם להמשיך אותו לאזור המטבח או לבצע הפרדה בין המטבח לשאר חלקי הבית ולא להתקין בו פרקט?

הסיבה להתלבטות היא כמובן בעיית הנקיון. רבים האנשים השואלים את עצמם כיצד יתמודדו עם שומן ושאריות לכלוך?  חשש זה נובע מחוסר הכרות עם חומר הפרקט. שיש ורצפת המטבח הם אכן אזורים הנוטים להתלכלך בתדירות גבוהה, אך את שאריות השומן והלכלוך שנפלו על הרצפה, אפשר לנקות בקלות מכל סוג פרקט, בדיוק כפי שניתן לנקותם מכל סוג ריצוף אחר.

בארצות רבות, מטבח המרוצף בפרקט הוא עיצוב מקובל שאינו נחשב כיוצר בעיות מיוחדות. לאחרונה, פרקט במטבח הופך לנפוץ יותר ויותר גם בישראל. הסיבה לבחירה בפרקט למטבח היא כמובן המראה העיצובי המתקבל: הפרקט הוא יפה מאד, מעניק אווירה חמימה לבית ומשדרג אותו פלאים.

מהם סוגי הפרקטים בהם ניתן לעצב מטבח?

פרקט עץ- סוג פרקט זה הוא של עץ אמיתי טבעי. מלבד המראה הטבעי והחם שהוא נותן, מצוי בו יתרון נוסף בכך שהוא אינו רגיש למים ורטיבות. חסרונו הוא בכך שהינו רגיש לשריטות ומכות. עם זאת, חיספוס, שריטות ומכות הנוצרים בפרקט כתוצאה מנפילת חפצים על הרצפה, אינם פוגמים במראה הכללי של הפרקט ואף מוסיפים נגיעות של וינטאג' למראהו.  כמו כן, פרקט מסוג עץ ניתן אחת לתקופה ללטש – טיפול המעניק לו מראה חדש.

פרקט למינציה- בניגוד לפרקט עץ, פרקט הלמינציה עמיד לשריטות, משום שקיים בו ציפוי למינציה על גבי הלוחות. יתרון נוסף של פרקט הלמינציה הוא שהוא קיים בשלל דוגמאות וצבעים וכך ניתן להתאימו לארונות מטבח, לפינת האוכל ולעיצוב הכללי במטבח. יתרון שלישי של פרקט הלמינציה הוא שהוא נוח מאד לניקוי מבחינת לכלוך ושומנים, אך יש להזהר מרטיבות ונוזלים אליהם הוא רגיש (השארותו של נוזל על הרצפה במשך דקות ספורות לא גורמת נזק במידה ומנגבים באפן מיידי). פרקט למינציה איכותי מסוג יוקרתי ומוכר, הוא בעל הגנה טובה מפני רטיבות. פרקט הלמינציה מותקן בהנחה צפה וללא הדבקה- כך שמצוי כאן יתרון נוסף מבחינת נושא התיקונים: במידה ומספר לוחות בודדים ניזוקו- ניתן להחליפם באופן מקומי.

פרקט פולימרי- הבחירה הבטוחה בכל מאת האחוזים של פרקט מטבח: סוג פרקט זה הוא חדש יחסית. הוא נראה ונותן תחושה של פרקט למינציה רגיל, אך הוא בעל עמידות בפני רטיבות בשל היותו עשוי מחומר פולימרי. ניתן לשטוף אותו כפי ששוטפים רצפה רגילה ללא חשש. הוא מחזיק מעמד לאורך שנים. ולכן עלותו גבוהה יותר, אך משתלמת לטווח הארוך.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן