כך תבחרו את הפרקט הנכון לבית

אם גם אתם שוקלים להתקין פרקט, אבל לא ממש בטוחים מהיכן להתחיל ולא ממש יודעים אילו סוגים קיימים, אנחנו כאן כדי לסייע לכם לצלוח את המשוכה הזו כל הדרך עד התקנת הפרקט המושלם עבורכם. במאמר זה נביא לפניכם את סוגי הפרקטים השונים, כך שתוכלו לבחור את זה שנכון עבורכם. 

הייחודי – פרקט פישבון

פרקטים פישבון זכו לשמם בשל המראה הייחודי שלהם המזכיר אדרה של דג. הפרקט היה נפוץ במיוחד בארמונות האירופיים ונחשב לקלסי במיוחד. הוא מציע יתרונות רבים כגון: חמימות ואור לצד תחושת מרחב ועומק. הפרקט הזה מתאים לסגנונות עיצוב רבים ומשתלב בהרמוניה בכל חלל. כמו כן הוא מציע יצירתיות רבה כיוון שהוא מגיע במגוון רחב של טקסטורות, גוונים ורמות גימור שונות שניתן לשלב ביחד.

טיפים לבחירת פרקט פישבון

את פרקט הפישבון ניתן להזמין הן מעץ מלא והן מלמינציה. אם בחרתם בעץ מלא ודאו כי עובי הלוחות הוא לפחות 14 מ"מ, כך שתוכלו לחדש אותם מבלי לפגוע בעובי שלהם באופן ניכר. פרקט זה יאפשר לכם ליהנות מבידוד מצוין בכל עונות השנה, אקוסטיקה משופרת ומגע נעים במיוחד. אם בחרתם בלמינציה תוכלו ליהנות מהמראה הייחודי והקלסי לצד עלות נוחה, עמידות גבוהה ותחזוקה קלה ביותר.

הפרקטי – פרקט למינציה

פרקט למינציה הוא למעשה עשוי מחומר סינטטי שמורכב מלוח המדמה עץ ועליו ישנה מדבקה של תמונת עץ בצבעים ובדוגמאות שונים. כיוון שמדובר במדבקה שהיא מהווה את האמירה העיצובית שלכם, תוכלו לבחור ממגוון עצום של סגנונות, דוגמאות וגוונים.

את פרקט הלמינציה קל מאוד להתקין, הוא מתחבר כמו פאזל, עלותו זולה, תחזוקתו קלה והוא מעניק לכם את המראה שאליו שאפתם, בין אם מדובר בסטייל יוקרתי ומודרני ובים אם מדובר בסגנון חמים וביתי כמו של עץ טבעי. 

טיפים לבחירת פרקט למינציה

כדי לבחור בפרקט למינציה איכותי יש לבדוק פרמטר ספציפי הנקרא רמת שחיקה. עבור פרקט ביתי מומלץ לבחור ברמה של שחיקה AC3 שהיא הנפוצה והפופולרית ביותר עבור בתים פרטיים. כמו כן, עוביו של הפרקט מעיד על עמידותו ועל יכולתו לשמש אתכם שנים רבות ולכן מומלץ לבחור בעובי של 8 מ"מ.

נציין כי פרקט למינציה אינו עמיד במיוחד למגע במים ואם יהיו לכם שריטות או כתמים עליו תצטרכו להחליף את הלוחות שנפגעו, למרות שהוא נחשב למאוד עמיד כך שהסבירות אינה גבוהה במיוחד, אך רק ליתר בטחון תדאגו מראש שיהיו לכם כמה לוחות רזרבה.

החמים והביתי – פרקט עץ

פרקט העץ נקרא גם פרקט גושני, מדובר בעץ מלא שלא עבר שום עיבוד ומגיע כגוש. העץ הנפוץ ביותר להכנת פרקט הוא עץ האלון. יחד עם זאת כיום ניתן למצוא סוגים רבים של עצים שמהם מייצרים פרקטים דוגמת עץ בוק, אגוז ודובדבן.

טיפים לבחירת פרקט עץ

פרקט מעץ טבעי הוא פרקט איכותי שישמש אתכם לאורך שנים רבות כל עוד תדאגו לו כראוי. מומלץ לבחור בפרקט עץ שיש לו גימור מקצועי אשר הופך את העף לחלק וללא שבבי עץ שיכולים לצאת החוצה ממנו. אם אתם מעוניינים בפרקט בעל מראה מבריק בחרו בפרקט עם גימור לכה, ואם אתם אוהבים מראה פחות בוהק ויותר רך, בחרו בפרקט עם גימור שמן.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן