מה בין פרקט לדק?

לא פעם, אנשים נוטים לערבב בין שתי שיטות ריצוף שנראות מאד דומות אחת לשנייה - הפרקטים והדקים. עם זאת, חשוב מאד לדעת שלמרות שמדובר על שתי שיטות ריצוף מעולות, איכותיות, עם גימור מעולה ותרומה אדירה לכל מתחם - הרי שיש ביניהן מספר הבדלים מרכזיים. אם כך, מה מבדיל בין הפרקטים והדקים ומה משותף ביניהם?

השוואה בין פרקט לדק

  • מיקום - ככלל, הפרקטים ממוקמים תמיד בתוך מתחם פנימי. הם יכולים להיות חלק מהסלון, המשרד, המטבח, חדר השינה, וכיו"ב. לעומת זאת, הדקים בהגדרה ממוקמים תמיד במתחמים חיצוניים - בעיקר בחצרות ובגינות שונות, אף כי הם יכולים להתחבר לפרקט שנמצא בתוך המתחם.
  • חומרים - הן הפרקטים והן הקים, יכולים להיות מורכבים מעץ טבעי. עם זאת ראוי להבדיל. יש פרקטים אשר עשויים מלמינציה, כך שהם למעשה מלאכותיים ורק נראים טבעיים. בהתאמה לכך, ניתן למצוא כיום דקים מפלסטיק שגם להם יש מראה טבעי - אף כי אלה פופולריים פחות מאחיהם פרקטי הלמינציה.
  • עמידות - הן הפרקטים והן הדקים נחשבים עמידים מאד, אך ברוב המקרים, הדקים יהיו עמידים יותר ולכן גם יקרים יותר. הסיבה לכך היא שבהגדרה הם צריכים לעמוד בתנאים מורכבים יותר - הם חשופים יותר לקרני השמש, חשופים לתנאי חום וקור, חשופים לרוחות וחשופים לגשמים, ומכאן החומרים שלהם עמידים יותר. עם זאת, גם הפרקטים עמידים מאד לתנאים משתנים - אשר מתרחשים בחללים סגורים.

אז מה אתם מחפשים?

על כן, אם אתם מחפשים ריצוף עבור הבית או עבור החצר, חשוב מאד שתבינו האם מה שאתם מחפשים זה התקנה של פרקט או התקנה של דק. יש לדעת שבמקרים רבים, אפשר כמובן לשלב בין השניים ולהתקין פרקט מעץ בתוך הבית, אשר יתחבר לדק שנמצא בחצר, וכך יוצרים מראה רציף ונהדר. כך או כך, מדבור על שתי שיטות ריצוף איכותיות, מנצחות, ומוצלחות במיוחד.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן