משפצים את המטבח? 5 טיפים שיעשו לכם סדר

המטבח הוא חלל מרכזי בבית שסביבו מתרחשות פעולות הבישול והאכילה שהן מהחשובות בחיי היום יום שלנו. זהו חלל שאליו אנו מגיעים פעמים רבות ביום ולכן חשוב שהוא יהיה נוח, פרקטי ונעים. שיפוץ המטבח הוא פרויקט מורכב שבו חשוב לשים לב למספר פרטים על מנת להגיע לתוצאה המתאימה לכם ללא הוצאות מיותרות.

 

טיפים לשיפוץ המטבח בצורה מיטבית

בשיפוץ המטבח נדרשות החלטות חשובות בכל הקשור לשטחי אחסון, קרמיקה למטבח, שטחי עבודה ועוד היבטים רבים. נעשה לכם סדר בכל הבלגן ונדגיש את מה שחשוב לקחת בחשבון.

 

הטיפ הראשון הוא תכנון המטבח בצורה מקיפה לפני התחלת השיפוץ. ניתן להיעזר באיש מקצוע בשלב זה שיעזור לתכנן את המטבח לפי הצרכים האישיים שלכם. המטבח הוא קודם כל מרחב פונקציונלי שנועד לבישול ולאכילה ולכן חשוב שהתכנון יאפשר לכם לעשות פעולות אלו בצורה הנוחה ביותר.

 

חשוב גם להקפיד על כך שהמטבח יכיל שטחי אחסון מספקים ויתאים לאנשים שגרים בבית. במטבח של משפחה עם ילדים נרצה שאביזרים מסוכנים יהיו רחוקים מהישג ידם של הילדים ומצד שני שתהייה אפשרות נוחה לילדים לשבת ולאכול.

 

הטיפ השני הוא פנייה לבעלי המקצוע המתאימים לכם. שיפוץ המטבח דורש התקשרות עם בעלי מקצוע שונים שמתמחים במספר תחומים כמו – נגר, חשמלאי וקבלן. חשוב מאוד לוודא שאנשי המקצוע עובדים בתיאום זה עם זה.

 

הטיפ השלישי הוא שמירה על התקציב שלכם לשיפוץ המטבח. שיפוץ המטבח עלול להוות הוצאה יקרה ולכן חשוב שתגדירו תקציב ותעמדו בו. ישנם פריטים שמגיעים במגוון מחירים וחשוב לשים לב למחיר, לאיכות ולגימור המתאימים לכם.

 

כמו כן, חשוב לזכור שלצד ההוצאות הגדולות ישנם גם מספר שינויים זולים שניתן לעשות שיוצרים שינוי גדול במטבח. אפשר למשל לשנות את צבע הקירות במטבח וכך לשנות את האווירה שהחלל יוצר. רעיונות נוספים הם – הוספת עציצים למטבח, שינוי הידיות של המגירות והארונות וחידוש גופי התאורה.

 

הטיפ הרביעי הוא בחירת מכשירי החשמל והציוד הנלווה המתאים למטבח. מומלץ לבחור את המכשירים שיתאימו לשימושים שלכם ולחשוב היכן תניחו אותם עוד לפני תחילת השיפוץ במטבח. יש לכך חשיבות מכיוון שנרצה לדעת איפה להתקין נקודות חשמל.

 

טיפ אחרון וחשוב – בחירת המשטח במטבח

הטיפ החמישי הוא בחירת המשטח במטבח. בחירת המשטח היא אחת מההחלטות החשובות ביותר בשיפוץ במטבח וחשוב מאוד להשקיע במשטח איכותי שיהיה עמיד למשך זמן רב.

 

בעת בחירת המשטח יש לקחת בחשבון מספר מרכיבים – צורת התחזוקה של המשטח שלמשל יכולה לדרוש חידוש בכל כמה שנים, קלות הניקוי של המשטח, עמידות המשטח לסירים רותחים והנטייה שלו לקבל שריטות או לספוג נוזלים.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן