ניקיון פרקטים – זה לא משחק ילדים

כיום ישנם אנשי מקצוע רבים המקלים את המלאכה עבורנו בנושאים רבים. כך קורה שעם תקלה ברכב ניגשים אל המוסך ומקבלים טיפול ראוי, בעת שחשים לא בטוב ניגשים אל הרופא ומקבלים מזור רפואי, ובעת שמתכננים ארוחה גדולה ומרגשת נעזרים בשירותי קייטרינג. ניתן לומר, כי השפע העצום של אנשי המקצוע הפך את חיינו לקלים ונוחים.

כאשר מדובר על ניקיון הבית או המשרד, לעתים אנשים מעדיפים לבצע את המלאכה בעצמם מבלי להסתייע בשירות של חברת ניקיון מומלצת. התוצאה? חלל לא מספיק נקי, עייפות ותסכול שהעבודה הרבה לא הניבה תוצאות מרשימות של ניקיון. הסיבה לכך היא שגם ניקיון הוא מלאכה, שאם לא יודעים לעשות אותה – פשוט צריך לתת אותה למאסטרים. מעבר לכך, כדאי שתדעו כי ללא הבנה מעמיקה בניקיון, הרי שגם ניתן לעשות נזקים לא קטנים בכלל. כך לדוגמה, בעת שמגיעים לניקיון רצפת הפרקט, ישנם כללים ברורים לניקיון שללא עמידה בהם, ניתן לפגום באיכות ונראות הפרקט.

חשיבות ניקיון הפרקט

חברות הניקיון מכשירות את עובדי הניקיון הכשרה מעמיקה על חומרי הניקוי ועל תפקידם בכל חלק בחלל. כך לדוגמא, הפרקט. לא מעטים אלו אשר שפכו חומר ניקיון כללי על הפרקט, וכך גרמו להרס שלו בדמות של התנפחות, רטיבות וקילוף. לכן, בעת שאין די הבנה בניקיון ובחשיבות חומרי הניקיון, לא מבצעים את העבודה הזו לבד. חברות הניקיון מעסיקות צוות מקצועי שמבין את חשיבות החומרים. לכן, הסתייעו בשירות של חברות ניקיון והבטיחו לעצמכם גם שקט נפשי, גם ניקיון ללא פשרות וגם ידיעה כי לא יגרם נזק שכזה בחלל הבית או במשרד.

איך מנקים פרקט?

על הפרקט בבית הפרטי שלכם או במשרד היוקרתי, השקעתם המון מחשבה, יצירתיות, זמן ובעיקר המון כסף, ועל כן חשוב לשמור על הפרקט גם בעת שמנקים. חברות הניקיון יוכלו לעשות זאת עבורכם, אך גם אתם – יכולים לדעת איך עושים זאת נכון. ראשית, חשוב לזכור שמדובר בעץ, כך שמדובר על חומר יקר יותר ביחס לחומרים אחרים, ולכן חשוב להתשמש אך ורק בחומרי ניקוי ייעודים לרצפת הפרקט המבטיחים הגנה ושמירה אידיאלית.

ניקיון שלושת השלבים – שלב אחר שלב

כאשר מדובר על ניקוי הפרקט, ההמלצה הרווחת היא להתחיל בניקוי יבש, כלומר, בעזרת מטאטא. תכלית השלב הזה היא לנקות ולסלק את כל החלקיקים הקטנים לרבות אבק וחלקי פסולת קטנטנים המפוזרים בחלל. לאחר שנפטרתם משכבת הלכלוך, כעת תוכלו לעבור לשלב הבא: מעבר עדין על הפרקט עם סמרטוט לח. המטרה היא לחזק את השלב הראשון ולהעניק לו רובד נוסף. לבסוף, בשלב הניקיון השלישי, תוכלו לבצע שטיפה עדינה עם חומרי הניקיון המיועדים לפרקטים. מדובר על חומר המיוצר עבור רצפות הפרקט והוא שונה בהרכבו מהחומרים האחרים. גם כאן, לרוב תינתן המלצה על ידי היצרניות להשתמש במעט חומר על גבי סמרטוט לח.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן