סוגים שונים של פרקט

רצפות העץ שעיטרו בעבר בתים בכל העולם, הפכו לפרקטיות יותר כאשר כיום במדינות ים תיכוניות, כמו גם בשלל ארצות באירופה או באמריקה, משתמשים בפרקט לריצוף המבנה במקום ברצפות עץ מלא יקרות.

האלטרנטיבה לריצוף עשוי עץ באמצעות לוחות פרקט הפכה פופולארית במיוחד, גם משום הקלות בה ניתן להרכיב את הריצוף, כמו גם בשל העלויות האטרקטיביות ויכולת הניקוי והתחזקה הקלה של רצפות עשויות לוחות פרקט.

עם זאת חשוב לדעת כי גם בתחום הפרקטים ישנם סוגים שונים של לוחות שמשמשים לריצוף, חלקם לוחות עשויים עץ וחלקם מחומרים אחרים וזאת משום שישנן דרכים כדאיות, נוחות וזולות יותר לרצף את הבית ולהקנות למבנה את המראה האלגנטי והנעים שפרקט מייצר במרחב.

אז אילו סוגים של פרקט ישנם? הנה הפופולאריים ביותר:

פרקט עץ טבעי –  בתחילה חשוב להכיר את הלוחות העשויות עץ טבעי גושני ועמיד מפני רטיבות, מים וחום. פרקט עשוי עץ יכול להיות כזה שמיוצר מעץ אלון, טיק, איפאה, מייפל ועוד, תוך שלוחות מסוג זה נחשבות ליקרות יותר בכל הנוגע לריצוף ועיצוב הבית.

פרקט מעורב – פרקט מעורב נועד לתת מענה למי שרוצה ליהנות מריצוף עץ בבית אך בעלויות זולות. הפרקט המעורב או "המשולב", נועד בעיקר כדי להוזיל עלויות אך עדיין לשלב בריצוף אלמנטים מעץ מלא. פרקט מעורב משולב בשני סוגים של חומרים בזמן שהתחתית  שלו עשויה מעץ פשוט יותר וזול יותר, אך החלק העליון של הלוח עשוי מעץ מלא ואיכותי. בכך אפשר ליהנות מלוחות ריצוף חזקות איכותית אך כאלה שהעלויות שלהן אטרקטיביות יותר.

פרקט MDF – פרקט מסוג זה מדמה עץ והוא עשוי למינציה ומורכב מסגסוגת של שבבי עץ, דבקים וחומרים סינטטיים דמויי עץ. שילוב החומרים והלמינציה מקנים מראה ריצוף מבריק ואלגנטי, תוך שייצור לוחות פרקט מסוג זה מאפשר את היכולת לרצף את הבית במחירים שווים לכל נפש.

פרקט למינציה – סוג נוסף של פרקט סינטטי שנחשב עמיד במיוחד במפני שחיקה. פרקט למינציה נחשב גם הפופולארי ביותר והוא מיוצר בדרך כלל באירופה: מה שהופך אותו לאיכותי יותר, למרות מחירו הנוח.

ניקוי ותחזוקה

לאחר שבחרתם את סוג הפרקט והתקנתם אותו על ידי אנשי המקצוע המומחים בתחום, חשוב שתדעו כיצד מתחזקים את הריצוף כך שהוא לא יפגע או יתנפח. כדי לנקות טוב יותר כל משטח או ריצוף, חשוב להשתמש במטאטא לטאטוא הרצפות ולאחר מכן בשואב לשאיבה כמו גם בחומרים ניקוי ייעודיים.

אם תרצו לנקות את המבנה בצורה יסודית יותר, תוכלו לבצע את הניקיון באמצעות מכונת שטיפה בלחץ העובדת על לחץ מים וקיטור שמאפשרים ניקוי יסודי יותר של רצפות, חללי אחסון או כל משטח שתרצו לנקות. יחד עם זאת חשוב לוודאות עם הספק את עמידות הפרקט במכונת שטיפה בלחץ או בכלל במים.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן