עוברים לפרקט? – 4 דברים שצריך לחשוב עליהם כשמתקינים פרקט בבית.

הרצפה קובעת את הטון העיצובי בבית ורבים בוחרים ברצפת עץ – הפרקט, שהינו בעל יתרונות רבים בתרומתו למראה האלגנטי של החלל וכן גמישות המדרך, התחזוקה והשבחת הנכס.
קיימים פרקטים טבעיים ופרקטים מלמינציה ולכל סוג איכויות והבחירה היא פונקציה של העדפה אישית. בבואכם לבחור פרקט כאמצעי לריצוף הבית עליכם לקבל מספר החלטות חשובות שישפיעו על תהליך הרכישה. לפניכם 4 אספקטים קריטיים בהתקנת פרקט בבית שיש לתת עליהם את הדעת בטרם מבצעים התקנה.

זהירות, מים

עליכם להחליט האם תרצו לרצף את כל הבית בפרקט או רק אזורים ספציפיים כמו סלון, חדרי שינה, מסדרון. הפרקטים של היום בעלי עמידות גבוהה וקיימים פרקטים עמידים בפני רטיבות. יש צורך מראש לרכוש פרקטים עמידים בסביבה לחה ורטובה בעלי הגנה מפני חדירה של מים הכוללים למשל אטמי גומי או פרקט מסוג מסוים של עצים העמיד יותר בפני שינויי לחות ועצים שעברו תהליך איטום ייחודי המאפשר להשתמש בהם בחללים רטובים. חשבו כמה נפלא זה לצאת מהאמבטיה ולדרוך בכפות רגליים יחפות על רצפת עץ נעימה! לחללים כמו חדרי רחצה, מטבח ומרפסות כדאי להשקיע יותר ולרכוש פרקט בעל עמידות במים.

העיצוב קובע

מחשב על פרקט מעוצב
הפרקט לא מפסיק להמציא את עצמו כל פעם מחדש בשלל ווריאציות של פרקטים בגוונים שונים וטקסטורות מעניינות, כך שאפשר להתאים פרקט לכל חדר ולכל קו עיצובי. קיים פרקט בהיר להגדלה ואיורור של חללים צפופים ופרקט עץ כהה ליצירת אווירה חמה במיוחד. לבתים מודרניים יתאימו פרקטים בעלי גוון כהה, אפור ותעשייתי יותר ואילו לבתים כפריים פרקט טבעי קלאסי ואלגנטי להפליא. למרחבים רחבי ידיים יתאימו פרקטים פישבון בעלי דוגמא מעניינת. ניתן להבליט את הפרקט על ידי גוון מנוגד של הקירות ביחס לרצפה או לשלב את הפרקט בבית המבוסס על פריטים תוצרת הטבע. חשבו על פרקטים פרקטיים להפליא לחדרי ילדים בגוון מרגיע ופרקט שחור לחללים בהם רוצים ליצור אפקט דרמטי ודומיננטי יותר, כמו הסלון או המטבח.
העמידות משחקת תפקיד
אין ספק שעמידות הפרקט היא חיונית כאשר חושבים על הטווח הארוך ומעוניינים בפרקט בעל תוחלת חיים. הפרקט השכבתי למשל נחשב לעמיד במיוחד כי ריבוי השכבות שלו מאפשרות תמיכה גבוהה וניתן לחדש אותו גם מספר פעמים לשמירה על מראה אטרקטיבי להפליא. קיימים פרקטים דו שכבתיים המבוססים על שתי שכבות ופרקטים רב שכבתיים משלוש שכבות ואף יותר כאשר השכבה העליונה היא תמיד האיכותית מבין השכבות. כמובן שגם לזני העצים השפעה על העמידות ועובי של כל שכבה.
מתקינים על בטוח
אופן ההתקנה אף היא קובעת את איכות הפרקט כאשר אין תחליף להתקנת פרקט מקצועית בצורה בטיחותית שתבטיח עמידות ויציבות לאורך זמן. קיימות בשוק מספר שיטות להתקנת פרקטים שהפופולארית מבינן היא ללא ספק שיטת ההצפה, במסגרתה מחברים את הפרקטים זה לזה עד יצירת רצפה אחידה ובין הרצפה לפרקט מניחים שכבות של ספוג לבידוד תרמי ואקוסטי או חומרים המונעים היצמדות כדי שניתן יהיה לחדש את הפרקט בבוא הזמן. שיטה אחרת היא באמצעות הדבקה ישירה של הפרקטים לרצפה להשגת אטימות מקסימלית. יש להתייעץ עם מומחה פרקטים על מנת לבחור את השיטה המועדפת עליכם תוך חשיבה על העתיד, התפשטות מים, תיקונים וקבלת מראה יפה.
אין ספק שלפרקט נוכחות מרשימה בכל מרחב הן בחללים עסקיים והן בחללים פרטיים, מציע תחזוקה נוחה ועמידות גבוהה בעלות אטרקטיבית. מוזמנים לעבור לרצפת פרקט – השינוי מתחיל מלמטה!

התגובות סגורות

דילוג לתוכן