פרקטים בחדרי ילדים

פרקטים

בשנים האחרונות חל שינוי מהותי בתפיסת העולם של הישראלים, אשר במקרים רבים מעדיפים לרכוש ולהתקין פרקטים ולהפחית ברכישת ובהדבקה של האריחים בבית. יש לכך סיבות רבות הקשורות לנוחות, ליופי ולקלות האחזקה ביום יום. בעבר בכל דירה חדשה או דירה שעברה שיפוץ מהותי, הודבקו מרצפות אריחי שיש או אריחי קרמיקה בכל רחבי הבית ולא נשקלה אופציה אחרת. לעומת זאת כעת בעלי נכס אשר ראו אצל קרובי המשפחה ואצל החברים את הפרקטים היפהפיים בדירות שלהם ולכן הם מעוניינים להוסיף נופך מוצלח זה גם לבית שלהם.

אחת הסיבות לצעד זה היא העובדה שרוב בעלי הנכסים נעזרים במעצבי פנים אשר מעודדים מאד מעבר זה, לכן הם מקבלים יחד החלטות היכן יהיו פרקטים. המגמה הרווחת היא להתקין פרקטים בחדרים לנוחות מרבית של בני הבית. בחדר העבודה, בחדר השינה ובחדרי הילדים כך שכל אחד מהילדים יוכל ליהנות מחדר חמים ונעים, לארח את החברים ולהניח תיק גן במקום המיועד לו. לעומת זאת באזורים האחרים בבית כמו הסלון, פינת האוכל והמסדרונות יותקנו אריחים. לגבי המטבח וחדרי האמבטיה והשירותים רוב הציבור עדיין מעדיף אריחים, אך חלק מהם עוברים להתקנת פרקטים ייחודיים באזורים הללו. מדובר בפרקטים אשר מכילים פולימרים וחומרי אטימה ולכן הם מותאמים במיוחד לחדרים הרטובים אלו.

פרקטים טבעיים

מגמה נוספת שגדלה בשנים האחרונות היא רכישה והתקנה של פרקטים טבעיים בעלי נראות מרהיבה. הפרקטים הללו קיימים בכמה גוונים טבעיים ואפשר לראות בהם את טבעות העצים. אחת הסיבות להתקנת סוג זה של פרקטים נובע מהעובדה שהלקוחות מעוניינים לבצע התקנה של חימום תת רצפתי מעל הבטון המוחלק.

בשיטה זו הרצפה בחורף היא תמיד חמימה כיוון שיש הפעלה אוטומטית. לכן זו אופציה נוחה מאד עבור כל בני הבית ובמיוחד עבור הילדים שנהנים ממעטפת חמימה לאורך כל שעות היממה. לאחר התקנת מערכת זו, ממתינים כמה ימים לייבוש מוחלט ולאחר מכן מתקינים מעל המערכת את הפרקטים הטבעיים אשר מסוגלים לעמוד בחום זה.

פרקטים למינציה

באופציה של פרקטים מסוג למינציה, אפשר לרכוש סטריפים של פרקטים בשלל דוגמאות יפהפיות ובגוונים רבים. ההיצע הוא עצום ולכן מעצב הפנים יחד עם הלקוחות בוחנים כמה וכמה אפשרויות ובהתאם לריהוט המתוכנן בכל אחד מהחדרים, הם בוחרים דגם שיתאים עבור כולם. ברוב המקרים בחדר השינה, בחדרי הילדים ובחדר העבודה, הדוגמה של לוחות העץ תהיה זהה.

היתרונות של הפרקטים

פרקטים הם חומר מבודד ולכן ברוב הזמן הטמפרטורה היא די אחידה הן בחורף והן בקיץ, דבר שהוא מעולה עבור כל בני הבית. בנוסף לכך קל מאד לנקות את משטחי העץ, מנקים באמצעות שואב אבק ולאחר מכן עם חומר ייעודי ומעט מים. הרחבה כולה הופכת לנקייה תוך דקות בודדות וגם ליבשה וכך אפשר לחזור לשגרה.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן