פרקטים פולימריים

הדור החדש של הפרקטים הוא פרקטים פולימריים

הטרנד העולמי הוא להעדיף התקנת פרקט על פני ריצוף, לאור היתרונות הרבים שלו ונוחות השימוש בו. הטרנד הזה הגיע בשנים האחרונות גם לישראל ואפשר לראות בבתים רבים לוחות פרקטים הן מעץ מלא והן למינציה בשלל דגמים מרהיבים. בתחילת הדרך הותקנו פרקטים בחדרי הילדים ובחדר השינה, אך לאחרונה אפשר לראות חדרי מגורים רבים שהצטרפו גם הם לחגיגה. מפעל קוויק סטפ בבלגיה זיהה את הרצון של הלקוחות לפתרונות עיצוביים של פרקטים גם בחדרים הרטובים שהם חדרי האמבטיה והמטבח והם החלו לייצר פרקטים פולימריים, אשר מכילים חומרים בטיב מעולה כמו לדוגמה PVC אשר יוצר איטום אופטימלי.

מעצבי הפנים הבינו עד כמה מדובר במוצר חדשני ואיכותי ולכן הם ממליצים עליו ללקוחות. למרות החשש הראשוני של בעלי הנכסים, מהר מאד הם הבינו שגם אם נשפך בחדר האמבטיה בקבוק המכיל סבון נוזלי או שמפו נגד קשקשים הפרקט לא מתקלקל עקב כך. הנוזל אינו חודר פנימה דרך שכבות הפרקט, אלא נותר במקומו וגם לאחר שמנגבים את כל התכולה, אין כל שינוי בנראותו של הפרקט או בצבעיו.

השימוש הנרחב באופציה של פרקטים פולימריים

התכונות הייחודיות של פרקטים פולימריים אינן קיימות בסוגים אחרים של פרקטים ולכן הם מתאימים להתקנה גם במקומות ציבוריים ופרטיים אחרים ולא רק בבתים. אפשר להתקין אותם במסעדות שיש בהן מטבחים רחבי ידיים, כך גם באולמות אירועים ובמטבחים של חברות הסעדה.

פרקטים פולימריים נוחים מאד לשימוש בקליניקות פרטיות קטנות, במרפאות גדולות של קופות החולים או בבתי החולים. מעבר לטיבם המעולה של המשטחים הללו, הם נעימים מאד לדריכה, או לעמידה לאורך פרקי זמן ארוכים.

לנוחותם של הלקוחות אפשר לבחור את הגוון הרצוי מתוך היצע של כמה וכמה צבעים ותמיד מוצאים את הגוון שהוא הנכון והמתאים ביותר לריהוט ולציוד אשר קיים בכל חלל.

התקנת המשטחים החדשים

עבודת ההתקנה מתבצעת במהירות כיוון שהמתקינים הם מאד מיומנים בסוג זה של התקנה. הם מניחים את לוחות העץ זה לצד זה ולאחר מכן מחברים את החלק הימני של לוח אחד לחלק השמאלי של הלוח השני. ברגע שמבצעים את החיבור ההרמטי, נשמע קליק המאשר כי החיבור בוצע כיאות ומרב הסיכויים שהחיבור לא ייפתח.

בדרך זו מחברים את כל המשטחים ונהנים לראות את המרחבים מכוסים במשטח הפולימרי היפהפה.

תחזוקה של הפרקט הפולימרי

התחזוקה של המשטחים הללו היא קלה ביותר. מנקים אותם באמצעות מטלית לחה עם מים ומעט חומר ייעודי פעם או פעמיים וכל המרחב נקי ומתייבש במהירות.

כשמשווים זאת לאופציית התחזוקה של האריחים ההבדל הוא תהומי ולכן כאשר יש התלבטות בין שתי האפשרויות הללו, רוב מעצבי הפנים וגם הלקוחות, מעדיפים את הנראות של לוחות העץ שמעניקים יופי ושלווה בכל מקום שבו הם נמצאים.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן