פרקט לחדרי הבית ועוד – כך תעצבו אותו בסטייל

רצפת פרקט היא תוספת מבורכת לכל חדר, הן בבתים והן במשרדים. עץ, בין אם טבעי ובין אם למינציה, משרה סביבו אנרגיות רצויות של חמימות, רוך וחוסן גם יחד ובעיקר המון יופי, הפרקט עצמו מקרין יוקרה ועוד יתרון הוא העמידות הגבוהה מאוד של הפרקטים בימינו.

איך לבחור את הפרקט הנכון לכל חדר?

המגוון הרחב של הפרקטים הקיים כיום מאפשר התאמה מושלמת של רצפה לכל חדר. כשבוחרים את סוג העץ הספציפי ואת הגימור חשוב לקחת בחשבון את כל המאפיינים של החלל ובפרט השימושים בו וכמויות האור שנכנסות אליו במשך היום – בדרך זו תוכלו ליצור הרמוניה מושלמת בין הצבע והמרקם של הפרקט לבין הגוונים של החדר.

בהתאם לכך, חשוב מאוד לראות כל פרקט שאתם שוקלים לרכוש באור יום טבעי כדי להבין מהו הגוון המדויק שלו, ועוד המלצה היא לבקש דוגמית כדי שתוכלו להניח אותה בבית, בכל חדר שבו אתם רוצים להתקין פרקט, ולהתרשם מהתוצאה.

באופן כללי, למקומות צרים מומלצת התקנת פרקט בהיר יחסית, שמקנה תחושה מרווחת יותר, ואילו בחללים היותר גדולים בבית כדאי להתקין פרקט יחסית כהה שמעדן את החלל ומוסיף לו חמימות. ריהוט מסיבי משתלב היטב עם פרקטים בעלי גוונים אדמדמים (למשל טיק או איפאה), וזוהי גם ההמלצה למטבח, לשירותים ולאמבטיה. לטובת מראה מרשים במיוחד בחדר השינה כדאי לבחור פרקט בגוון חום עמוק, שאותו ניתן לקבל מעצים כגון אלון, אירוקו, לפצ'ו וזית.

עוד כדאי לדעת שמנעד האפשרויות בימינו רחב מאוד – הן מבחינת סקאלת הגוונים והן מבחינת סוגי העצים, כשבנוסף על הדוגמאות הנ"ל ישנם גם האגוז, המהגוני, הדובדבן, הוונגה ועוד.

איך ליצור מראה מושלם?

ישנם עוד שיקולים בבחירת פרקט, ובהם אופן ההתקנה, כלומר לאורך או לרוחב, שנגזר גם כן מאופי החדר ומהאישיות שרוצים להקנות לו – שהרי המפתח העיקרי של עיצוב דירות בסטייל בימינו הוא יצירת אישיות ייחודית לכל מרחב – וגם הגימור. את הגימור ניתן לבחור מבין שלל אפשרויות, ובפרט מקובלים הלכה והשמן, כשגימור לכה מבטיח עמידות גבוהה יותר ומייצר מרקם חלק יותר (ועל כן למשל מתאים לחדרי ילדים, שעבורם מומלץ גם לבחור עץ בעל רמת עמידות גבוהה כמו למשל אלון או מייפל).

בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום הפרקטים ו/או עיצוב הפנים כדי למצות את הפוטנציאל של הפרקט, וליהנות מבית שכולו יוקרה חמימה ונחת רבה.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן