שדרוג עיצוב פנים הבית באמצעות פרקטים

הפרקט הינו בעל איכויות קלאסיות ייחודיות בתחום עיצוב פנים, איכויות ההופכות אותו לרב השפעה על מראה הבית הכללי. תודות לשימוש בסוגי פרקטים ייחודיים ומגוונים יכול הבית ללבוש צורות וסגנונות רבי צבע ויופי. בשנים האחרונות אנו זוכים לראות יותר ויותר פרקטים מסוגים רעננים ומלאי אופי בתחום עיצוב פנים.

איכות הפרקט הינה פרמטר מהותי ביותר בכל הנוגע לתחום שדרוג הבית באמצעות מעצב פנים. תודות למגוון האיכויות הקיימות כיום  ניתן לשדרג את הבית ולהעניק לו מראה מלכותי באמצעות בחירת הפרקט המתאים לו ביותר מתוך מגוון עצום. לא חייבים להשקיע סכומי עתק, אגב, באבזור הבית באמצעות הפרקטים. באמצעות מעצב פנים ותודות למגוון ההיצע ניתן למצוא כיום פרקטים מרהיבי עין במחירים שווים לכל נפש ויתרה מכך – אלו שאינם מתעקשים על פרקט טבעי, או כאלה שיש להם ילדים ובעלי חיים וזקוקים למענה עמיד יותר – יכולים ליהנות מהפרקט הסינתטי, בעל המראה המרהיב.

במטבח                                   

במטבח רצוי להימנע מהתקנת פרקט טבעי או לחילופין, להניח פרקט בעל שכבה מגוננת. רצוי להתאים את הפרקט בהתאם לשימושים בו וכן בהתאם למידת האור המוחזרת ממנו בחדר בו הוא מוצב. כל מעצב פנים יודע כי מראה הפרקט מושפע לא מעט ממידת האור סביבו ולכן רצוי להשתמש בתוכנת הדמיה טרם שמציבים את הפרקט בחדר מואר כלשהו. מאחר והמטבח הינו חדר מועד לפורענות מבחינת כתמים ושריטות, רצוי להניח בחדר הספציפי פרקט סינתטי.

בחדר האורחים

חדר האורחים מושפע מאד ממראה כלל הבית. הפרקט מוסיף לו לא מעט חן והדר במידה ואכן נבחר הפרקט המתאים. אם אתם גרים בבית עם ילדים קטנים או בעלי חיים שווה לשקול פרקט סינתטי הנקרא גם פרקט למינציה ועשוי גם הוא עץ – אליו מתווספים חומרים סינתטיים נוספים. מי שיכול ליהנות מהפרקט הטבעי צריך להימנע משריטת המשטח וניקויו באמצעות מטלית בלבד. ישנו מגוון עצום של סוגי פרקט: לבן ושחור, מטושטש ומלוטש, חלק ומחוספס מעט – ועוד מגוון רחב של סוגים.

בחדרי השינה

על פי משנתו של עצב פנים, חדרי השינה של הילדים אינם חייבים בפרקטים טבעיים. אלו יכולים להסתפק דווקא בפרקטים העשויים למינציה ובעלי מראה ייחודי ומרשים. פרקט הלמינציה הינו בעל מרקם מרשים ועוצר נשימה. את פרקט הלמינציה קל יותר לתחזק מאשר פרקט טבעי ולכן רבים מעדיפים אותו לחדרים הנוטים להתלכלך. יתרה מכך, הוא אינו רגיש כל כך לשריטות ולכן מתאים לילדים.

התגובות סגורות

דילוג לתוכן